• Výchovný poradca

• Pre školský rok 2022/2023 sú pre oblasť výchovného a kariérového poradenstva stanovené tieto hlavné úlohy:

• Vykonávať poradenstvo pri riešení osobnostných, vzdelávacích, profesionálnych a sociálnych potrieb žiakov.
          • Podieľať sa na riešení najvýraznejších výchovných priestupkov. V tejto súvislosti využívať činnosť špeciálnej pedagogičky a úzko spolupracovať s triednymi učiteľmi a  rodičmi žiakov.
          • Úzko spolupracovať so školským špeciálnym pedagógom a odbornými zamestnancami poradenských zariadení.
          • Realizovať kariérové poradenstvo na škole a úzko spolupracovať s kariérovým poradcom pôsobiacim na CPPPaP Žilina s kompetenciou vykonávať najmä diagnostiku, koordinovať informácie o potrebách trhu práce a metodicky usmerňovať kariérové poradenstvo a kariérovú výchovu v školách a školských zariadeniach vo svojej územnej pôsobnosti.
          • Sprístupňovať všetkým žiakom informácie, ktoré môžu ovplyvniť ich rozhodnutie o budúcom štúdiu alebo kariére a ponúkať im zároveň testovanie zamerané na zisťovanie predpokladov pre budúce štúdium.
          • Pri žiakoch so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami včasne identifikovať špecifiká kariérového vývinu a brať ohľad na charakteristiku jednotlivých druhov zdravotných znevýhodnení, vývinových porúch a v tejto súvislosti intenzívne spolupracovať s príslušnými OZ a inštitúciami.
          • Realizovať individuálne konzultácie s rodičmi, využívať rodičovské združenia a umožniť uskutočňovať individuálne návštevy detí a rodičov na niektorých stredných školách, prostredníctvom ich vyhlásených dní otvorených dverí. Pri ich organizovaní vychádzať predovšetkým zo záujmov žiakov o stredoškolské štúdium.
          • Vytvárať priaznivú klímy školy a formovať priateľské a empatické vzájomné vzťahy medzi pedagogickými a odbornými zamestnancami a žiakmi.

Konzultačné hodiny : utorok 14:00 – 15:30

Užitočné informácie

Testovanie 9 :  O testovaní 9 | NUCEM

Testovanie 5 : O testovaní 5 | NUCEM